سوالات متداول در مورد مرسده مدل مدارس

 مرسده برای کدام مدارس و کدام مقاطع تحصیلی قابل استفاده است؟
برای حسابداری و مدیریت مالی مدارس سالی واحدی و ترمی واحدی در همه مقاطع و پایه‌های تحصیلی می‌توانید از مرسده استقاده کنید.

کدام نسخه از سیستم دانش‌آموزی برای هماهنگ‌سازی اطلاعات دانش‌آموزان موردنیاز است؟
مرسده با تمامی نسخه‌های سیستم دانش‌آموزی شامل توصیفی، راهنمایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و دانا سازگاری دارد.

مشخصات سیستم موردنیاز برای نصب نرم‌افزار مرسده چیست؟
حداقل سیستم موردنیاز برای نصب مرسده شامل سیستم‌عامل ویندوز XP سرویس پک دو، پردازنده یک گیگاهرتز، رم 512 مگابایت و یک گیگابایت فضای خالی هارد دیسک می‌باشد. اما برای کارایی بالاتر و سرعت بیشتر سیستمی شامل سیستم عامل ویندوز 7، پردازنده دو هسته‌ای یک گیگاهرتز، رم دو گیگابایت و پنج گیگابایت فضای خالی هارد دیسک پیشنهاد می‌شود. لازم به ذکر است که مرسده با سیستم‌عامل‌های 32بیتی و 64بیتی سازگاری دارد.

چه تعداد دانش‌آموز می‌توانیم در مرسده ثبت کنیم؟ برای هر شخص چه تعداد تراکنش مالی دریافت و پرداخت می‌توان ثبت کرد؟
مرسده از پایگاه داده قدرتمند SQL Server استفاده می‌کند و شما می‌توانید به تعداد نامحدود دانش‌آموز ثبت کرده و برای هر شخص به تعداد نامحدود دریافت و پرداخت ثبت کنید.

آیا امکان دارد کسی به صورت غیرمجاز به سیستم مالی ما وارد شده و اطلاعات مالی ما را مشاهده کرده یا ویرایش کند؟
امنیت اطلاعات شما برای ما بسیار مهم است و ما همواره حداکثر تلاش خود را برای تضمین امنیت اطلاعات شما انجام میدهیم. مرسده نرم‌افزار تحت‌وب نیست و در بستر دسکتاپ عمل میکند. بنابراین اطلاعات شما وارد محیط اینترنت نشده و فقط در کامپیوتر خودتان ذخیره و نگهداری می‌شود. پس نگرانی از هک شدن یا نفوذ غیرمجاز نداشته باشید. فرم ورود به برنامه از تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته امنیتی استفاده می‌کند و کسی بدون داشتن رمز عبور امکان ورود به برنامه ندارد. درصورتی که به هر دلیلی فایل پایگاه داده شما در معرض تهدید قرار گرفت، بازهم جای نگرانی نیست. چرا که پایگاه داده با پسورد قوی پشتیبانی شده و تمامی اطلاعات درون آن به صورت رمزنگاری شده می‌شود. بنابراین اگر به فرض محال کسی موفق به ورود اطلاعات پایگاه داده شد، با اطلاعات رمزنگاری شده روبرو شده و امکان مشاهده یا ویرایش اطلاعات را نخواهد داشت.

آیا می‌توانیم برای چاپ اسناد از دستگاه‌های چندکاره یا چاپگرهای جوهرافشان استفاده کنیم؟
بله، مرسده از تمامی چاپگرهای لیزری، جوهرافشان و دستگاه‌های چندکاره قابل نصب در ویندوز پشتیبانی می‌کند.

آیا مرسده از قفل سخت‌افزاری استفاده می‌کند؟
خیر، از آنجا که مدارس از درگاه‌های یو اس بی برای اتصال دستگاه‌های مختلف مانند چاپگر، اسکنر، حافظه فلش و غیره استفاده می‌کنند، برای جلوگیری از اشغال شدن درگاه‌های سیستم و یا گم شدن و خراب شدن قفل سخت‌افزاری، مرسده از قفل نرم‌افزاری (فعالساز) استفاده می‌کند. به این ترتیب برای اجرای مرسده نیازی به اتصال قفل یو اس بی یا قرار دادن دیسک مخصوص در دستگاه وجود نخواهد داشت.

در صورت خرید قسطی مرسده، پرداخت قسط چگونه انجام می‌شود؟
امکان پرداخت قسط به سه روش پرداخت اینترنتی در سایت، واریز کارت به کارت و واریز به حساب بانکی وجود دارد. پس از تایید پرداخت توسط کارشناسان ما، در کمتر از 24 ساعت یک کد به نام کد اقساط به مشتری داده می‌شود که بعد از ثبت آن امکان استفاده از برنامه تا زمان پرداخت قسط بعدی وجود خواهد داشت. بعد از پرداخت آخرین قسط کدی به نام تسویه حساب به مشتری داده می‌شود که پس از ثبت آن هشدار پرداخت قسط هرگز ظاهر نخواهد شد و محدودیتی در استفاده از نرم‌افزار وجود نخواهد داشت.

در خرید قسطی در صورتی که قسطی پرداخت نشود چه اتفاقی می‌افتد؟
با فرا رسیدن زمان پرداخت قسط، نرم‌افزار به شکل خودکار کاربر را مطلع کرده و مهلتی ده روزه برای پرداخت قسط داده می‌شود. در صورتی که در مدت ده روز، کد اقساط ثبت نشود، نرم‌افزار اصطلاحا قفل شده و از کار خواهد افتاد و مشتری فقط بعد از ثبت کد اقساط اجازه استفاده از نرم‌افزار را خواهد داشت.

 

خرید آنلاین
بررسی کامل و تخصصی نرم‌افزار مدیسه نرم‌افزار مرسده چرا از مرسده استفاده کنیم؟
مقایسه کلاس‌های ساده و پیشرفته مرسده مدل مدارس